RYBÁKŮV SLÍDIL 2016

Úvod O závodě Propozice Přihlášení Výsledky Galerie Diskuze Archiv Kontakty Odkazy

O co jde? Rybákův slídil je orientační závod dvojic na horských kolech, kterého se ovšem mohou účastnit i kola treková, skládací, ukrajiny a mnohá další. A je to tzv. scorelauf - tzn. že každá kontrola má určitý počet bodů a jde o to, bodů nasbírat co nejvíce v časovém limitu 6 hodin. Kontroly a trasu si tedy volí závodníci sami, podle toho, na co se cítí a kam chtějí jet.

Kdy se pojede? V sobotu 20. srpna 2016. Do startu závodu zbývá 59 dní.

Kudy a kde se pojede? Kdo si rád užívá krajiny, může se těšit. Trasa povede v krásné přírodě Českomoravské vrchoviny - přibližný mapový prostor a fotky z přípravy trasy.

Kde bude centrum závodu? Rekreační středisko Želivka Mapa

Jaké budou kategorie? standardně: MM (muž a muž), MD (muž a žena), DD (žena a žena) a dále speciální kategorie BB (blondýna a blondýna)

Jaký bude časový limit? 6 hodin

Jaká bude penalizace? 2 - 5 bodů dolů za každou započatou minutu přes limit - tedy přijet pozdě se obvykle nevyplácí...

Jaké budou kontroly? Celkem 30 kontrol, z nichž každá bude v terénu označena lampionem s kleštěmi. A nepochybně bude jedna kontrola pro intelektuální cyklisty - budete však vědět předem, o kterou jde, abyste se jí mohli vyhnout :) A bude i technická kontrola (také předem vyznačená)...

Je to vůbec závod pro mně? Určitě ano! Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou, anebo zda-li bude chtít vyhrát. Kontroly budou rozmístěny v prostoru přes 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny.

A co když jsem podobný závod nikdy nejel(a)? Nevadí! Přijeďte to zkusit. Podívejte se v archivu na mapu loňského ročníku (podobnou mapu dostanete i letos) a uvidíte, že na ní nic neznámého není. A pokud si nejste něčím jistí či máte jakékoliv dotazy, zavolejte a rádi Vám odpovíme!

Jaké budou mapy? Každá dvojice obdrží dvě turistické mapy SHOCart v měřítku 1:50 000 speciálně vydané pro tento závod se zakreslenými kontrolami.

Jaké budou ceny? Určitě budou spolu s tombolou :-) Nechte se překvapit.

Kdy a jak se mohu přihlásit? do 18.8.2016 online formulářem a výjimečně též na startu za zvýšené startovné do naplnění maximálního limitu 111 startujících dvojic

Detailní propozice závodu? zde

Kde získám další informace? e-mailem na rybakuvslidil@seznam.cz, telefonem na 608 544 992 (Lukáš), přes WhatsApp 732 803 615 (Vilda)

Partneři závodu:

Rybákův slídil